Pistolety

Pistolety

Postprzez burak » 06 Paź 2011, 13:27

Miałem kupić nowy karabin, ale po ostatniej pistoletówce wzięło mnie jednak na pistolet ;p

Podobała mi się pożyczona od Tialysa klamka marki "Made in china" - strzelała naprawdę zacnie (a ja nadal nie wiem co to za firma ;p )

Co polecacie a co omijać szerokim łukiem?
The only good kill is overkill
Awatar użytkownika
burak
 
Posty: 564
Rejestracja: 26 Paź 2010, 22:47
Drużyna: REDBERET, Team Alpha

Re: Pistolety

Postprzez Socco » 06 Paź 2011, 14:24

Kup sobie KWC SIG SAUER 2022 takie jak mam ja i kruchy, albo taurusa... takiego jak grisha i ciara... po co ci blołbek?! CO2 myśle że wygodniejsze... butlę greengazową odradzam.

PS: w moim nie wypada magazynek, przyrazem na razie... a to się często gubi z tego co wiem...
ImageImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Socco
Usuniety z druzyny
 
Posty: 1334
Rejestracja: 06 Lis 2010, 12:20
Miejscowość: Warszawa

Re: Pistolety

Postprzez Nath » 06 Paź 2011, 18:45

burak napisał(a):Miałem kupić nowy karabin, ale po ostatniej pistoletówce wzięło mnie jednak na pistolet ;p

Podobała mi się pożyczona od Tialysa klamka marki "Made in china" - strzelała naprawdę zacnie (a ja nadal nie wiem co to za firma ;p )

Co polecacie a co omijać szerokim łukiem?

Z takich uber tanich to może być Beretta Stti (strzala ok, nie ma blowjoba i kosztuje poniżej stówy).
Ze średniej półki to taki Colt Army jak ja mam (R27)-za około 300 PLN masz idealnego klona Tokyo Marui, który fajnie kopie i nieźle strzela :).
Z półki wysokiej to wiadomo-Marui i nic innego.
Omijaj szerokim łukiem wszelkie produkty WE, Socom Gear (rebrand WE), Well (klon WE). Syf z malarią i pękające zamki. Co do klamek CO2 to się nie wypowiadam, naboje CO2 są imho dobre w gazowej emce a nie w klamce.
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Re: Pistolety

Postprzez burak » 07 Paź 2011, 10:37

Za STTI podziękuję :)

Strzelałeś już coś konkretniej z tego Army? Sigowi Made in ChRL zdarzyło się kilka razy strzelić z samego gazu - kulka nie poleciała - twój jest mniej "awaryjny"? Generalnie wolałbym klona TM ze względu na części - myślałem dlatego nad tym Bellem 1911, jest w podobnej cenie co Army i też jest chwalony za jakość - niektórzy twierdzą nawet, że magi ma lepsze niż oryginalne...

CO2 jest fajne, ale nie ma nic ciekawego z blowjobem, albo jak jest blowback to i tak dopierdziela ponad 400 fps...
The only good kill is overkill
Awatar użytkownika
burak
 
Posty: 564
Rejestracja: 26 Paź 2010, 22:47
Drużyna: REDBERET, Team Alpha

Re: Pistolety

Postprzez Nath » 07 Paź 2011, 17:11

Magazynki bella lepsze od Marui? Tak mógł powiedzieć tylko ktoś, kto magazynek Marui widział na zdjęciu w sklepie internetowym ;). Mój Army strzela jak szatan, czasem pierwszy strzał daje chmurkę gazu (ale tak to nawet Marui potrafi zakurzyć, więc leję na to). Magazynek wchodzi z wyczuwalnym oporem, nie puszcza gazu, nie ma problemów z podawaniem. Wywaliłem na potrzeby tarczowego strzelania prawie całą butlę gazu (i sporo kulek 0.2, które są jednak nieco za lekkie na mój gust), jestem zadowolony. Zamek ma lekki luz, czasem się kolebnie na bok, ale tak mają prawie wszystkie gaziaki ze średniej półki. Farba póki co nie obłazi ani się mocno nie ściera. Oznaczenia są zerżnięte żywcem z Marui, co dla mnie jest dodatkowym miłym plusikiem, przyrządy celownicze Novaks wyglądają ładnie i przyjemnie się przez nie celuje. Nie mam nic do zarzucenia tej replice. Dobrze leży i w serpie i do safarilandzie i w IMI Defense.
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Re: Pistolety

Postprzez grisha0 » 09 Paź 2011, 20:34

Taurus: (ocena subiektywna)
+cena
+mi odpowiadajacy grip (gumowany)
+rozmiar(niewielki)
+"narządy" celownicze fajnie pomalowane na bialo - latwo sie celuje
+nie gubi sie magazynek
-Bax system (brak regulowanego hopupu) - albo ja nie znalazlem opcji
-Yans 2 miesiac szuka mi do niego magazynka...
- ze wzgledu na rozmiar, maly wybor kabur

+ - brak blowbacku (dla jednych + dla innych -)
Awatar użytkownika
grisha0
Członek RB
 
Posty: 967
Rejestracja: 26 Paź 2010, 22:32

Re: Pistolety

Postprzez burak » 12 Paź 2011, 08:15

Nath piszesz o tej STTI w wersji CO2 czy GG?
CO2: http://gunfire.pl/product-pol-115219146 ... GC105.html
GG: https://www.taiwangun.com/pistolety_gaz ... i-693.html

Gdzieś tam się dogrzebałem, że to ta sama replika, a magi są wymienne
The only good kill is overkill
Awatar użytkownika
burak
 
Posty: 564
Rejestracja: 26 Paź 2010, 22:47
Drużyna: REDBERET, Team Alpha

Re: Pistolety

Postprzez Socco » 12 Paź 2011, 09:29

burak napisał(a):CO2 jest fajne, ale nie ma nic ciekawego z blowjobem, albo jak jest blowback to i tak dopierdziela ponad 400 fps...

CO2 z blowdżobem są, ale kosztują koło 500PLN i kapsuła starcza na półtora magazynka, czyli suma sumarum i tak co magazynek wymienić trzeba...
za to bez blołdżoba to już inna bajka, podczas naszej ostatniej środowej strzelanki na klamki każdy z CO2 nie musiał ładować do klamki co chwile gazu, doładowywałem tylko na szybko kulki i dalej mogłem strzelać.
Fakt strzelałem na obu opcjach i też nie miałem przekonania na początku do CO2, ale strzelam od 2 miesięcy z klamki i nawet nie pierdnęła że coś jest nie tak, plus jak to grisha mówi - jak narazie (tfu tfu) nikt z nas magazynku nie zgubił co jest plusem, firma też pożądna bo KWC a nie jakiś czajna wynalazek.
Można jedyne się doczepić to do braku blołdżoba, ale w karabinie też nie mam i jakoś nie cierpię. Bez niego lepiej się celuje :)

grisha0 napisał(a):Taurus: (ocena subiektywna)
-Bax system (brak regulowanego hopupu) - albo ja nie znalazlem opcji
-Yans 2 miesiac szuka mi do niego magazynka...


Ten Bax to taki auto hopup, mało w której klamce to się reguluje, ale i tak jest nieźle... u mnie też to jest i nie znalazłem kurka do regulacji :)

A co do magazynków to mam nadzieje że są, bo przydał by mi się też jeszcze jeden...
ImageImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Socco
Usuniety z druzyny
 
Posty: 1334
Rejestracja: 06 Lis 2010, 12:20
Miejscowość: Warszawa

Re: Pistolety

Postprzez Nath » 12 Paź 2011, 10:03

burak napisał(a):Nath piszesz o tej STTI w wersji CO2 czy GG?
CO2: http://gunfire.pl/product-pol-115219146 ... GC105.html
GG: https://www.taiwangun.com/pistolety_gaz ... i-693.html

Gdzieś tam się dogrzebałem, że to ta sama replika, a magi są wymienne

Pisałem o tej na GG od Krakmana. Magi raczej nie są wymienne, bo co2 i gg mają różne ciśnienie rozprężenia i różne są siły działające na części w replice.
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Re: Pistolety

Postprzez burak » 12 Paź 2011, 11:28

Czyli sugerujesz, że klamka zrobiona pod CO2 nie będzie działać na GG bo oddziałuje z mniejszą siłą na jej części? ;)
Piszą, że na CO2 po prostu mocniej i dalej strzela.
The only good kill is overkill
Awatar użytkownika
burak
 
Posty: 564
Rejestracja: 26 Paź 2010, 22:47
Drużyna: REDBERET, Team Alpha

Następna

Wróć do forum ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości