R hop, G hop

Re: R hop, G hop

Postprzez Clark » 18 Mar 2013, 23:29

Czy ja wiem ze stockowej 366 zmenilem na 455 6,01 i zasieg z celnoscia sie duzo poprawily. A czy sama marka lufy ma az takie znaczenie?
Awatar użytkownika
Clark
 
Posty: 458
Rejestracja: 14 Lip 2012, 09:24
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: RB SWED

Re: R hop, G hop

Postprzez Nath » 18 Mar 2013, 23:44

Ma i to kolosalne. Typowe castorury (JBU, Madbull, Guarder) często nie trzymają zadanych parametrów (inna średnica na wejściu, inna na wyjściu), powierzchnia wewnętrzna lufy nie jest idealnie gładka. Żeby trochę zakamuflować fuszerkę producenci tanich luf często teflonują ich wnętrza, ale to pokrycie szybko się ściera i lufa traci (o ile miała je na początku) swoje właściwości, skupienie się pogarsza.
Robiłeś jakieś faktyczne testy zasięgu i skupienia (strzelanie do tarczy) czy oceniasz to na oko? Jak na stocka lufa KWA jest super, poprawa osiągów jest tak marginalna, że nie warto jej zamieniać na tanią precfifę, bo szkoda kasy.
A tak już jak jesteśmy przy temacie to na zasięg lufa ma minimalny wpływ, tutaj wszystko zależy od komory hopa, szczelności na linii lufa, komora, gumka, dysza (doleganie komory go GB).
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Re: R hop, G hop

Postprzez Clark » 19 Mar 2013, 10:38

Szczerze powiedziawszy po zmianie lufy skupienie i celnosc i zasieg wyraznie sie poprawily a takze moc podskoczyła mi o 20 fps wiec jakas drobna roznica w zasiegu byla.
Awatar użytkownika
Clark
 
Posty: 458
Rejestracja: 14 Lip 2012, 09:24
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: RB SWED

Re: R hop, G hop

Postprzez Nath » 19 Mar 2013, 18:17

Ja w stocku G&P zyskałem 25FPS zmieniając magazynek z jakiegoś chińskiego no-name na starowskiego Emaga-magazynek ACM odsuwał komorę od czoła gearboxa i na styku komory z dyszą powietrze uciekało. Emka pod tym względem jest dość ułomnie zaprojektowana, a KWA podwójnie, bo komora jest dwudzielna, ergo masz dodatkowy punkt gdzie powietrze może uciekać. Wzrost zasięgu-nie będę się wdawał w polemikę, jeśli jednak nie używałeś miarki i tarczy to dalej będę stawiał na autosugestię (zwłaszcza na lufie JBU).
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Re: R hop, G hop

Postprzez Clark » 19 Mar 2013, 22:07

A powiedz mi czy przy dobrej lufie tej samej firmy srednica miedzy 6.03 a 6.01 bedzie miała duze znaczenie?
Awatar użytkownika
Clark
 
Posty: 458
Rejestracja: 14 Lip 2012, 09:24
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: RB SWED

Re: R hop, G hop

Postprzez grisha0 » 19 Mar 2013, 23:06

no bedzie miala 0.02 znaczenia :P
Awatar użytkownika
grisha0
Członek RB
 
Posty: 967
Rejestracja: 26 Paź 2010, 22:32

Re: R hop, G hop

Postprzez Nath » 19 Mar 2013, 23:43

Przy lufach takich jak PDI czy Edgi wyciśniesz lepsze skupienie, natomiast to są lufy stricte do DMR i karabinków wyborowych, do szturmu z 450 czy nawet 500FPS nie jest warta skórka za wyprawkę, lepiej sobie prometheusa wstawić a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na jakieś inne fajne rzeczy.
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Re: R hop, G hop

Postprzez Clark » 20 Mar 2013, 08:33

Dzieki za pomoc :D mysle ze w takim razie za jakis czas wymienie lufe na lepsza i bedzie git.
Awatar użytkownika
Clark
 
Posty: 458
Rejestracja: 14 Lip 2012, 09:24
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: RB SWED

Poprzednia

Wróć do forum ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość