FP z góry

Re: FP z góry

Postprzez Nath » 01 Lis 2013, 20:38

Kruchy, dużo modeli latających złożyłeś? :>
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Re: FP z góry

Postprzez grisha0 » 01 Lis 2013, 21:01

Kruszynko ty moja... ja ten temat dokladnie badalem 2 lata temu oraz jakies 2 miesiace temu...
twoj kolega prawdopodobnie ma fatsharki - gogle do FPV...
lub ma zwykle gogle z monitorkami nie dedykowane do fpv ... za polowe tej kasy

jezeli chodzi o skladanie samodzielne... to masz 2 opcje... gosci ktorzy sa maniakami i dokladnie ci podpowiedza co i jak zlozyc... u mnie zabraklo miejsca i narzedzi...
wiec masz opcje nr 2 kupic...
ja nie zamierzam wydawac na hobby ktore nie wiem czy mnie dokonca zajara 2,5k jak czlowiek od filmu na poczatku tego watku... uznalem ze wylozenie 200 -300 pln jest dobre na wejscie i nauke...
a chinczyki tez daja rade :)

oczywiscie jezeli ma ktos za duzo kasy to chetnie przygarne :) lub moze odrazu wydac pare tysiecy na sprzet do "nauki"

aaaa kruchy i przeczytaj ostatnie zdanie z poprzedniego posta tam tudne slowa transmiter i odbiornik.... a na czym sygnal pokazsz to juz najprostsze... ekran, google, rzutnik, nagrywarka itp...

jak mnie zlapie bakcyl to bedzie jak z asg... bez dna...
Awatar użytkownika
grisha0
Członek RB
 
Posty: 967
Rejestracja: 26 Paź 2010, 22:32

Re: FP z góry

Postprzez hamster52 » 01 Lis 2013, 22:43

Co nadal nie zmienia faktu że drona sprawna tania czy droga jest przydatna. Może nie podczas zwykłych jebanek typu killall ale do tych z scenariuszem juz owszem.

Ja ja mogę ładnie pomalować w kucyki :)
ZUO SQUAD
+++ Hora Ad Poenam Exigendam+++
Awatar użytkownika
hamster52
 
Posty: 492
Rejestracja: 27 Cze 2013, 20:51
Miejscowość: Stolnica
Drużyna: ZUO Squad

Re: FP z góry

Postprzez Nath » 01 Lis 2013, 23:16

Sprzęt do treningów to nie jest problem-podkład do paneli, balsa, serwa, silniki, ecu. Depronowych delt i innych stalopłatatów kilka wyprodukowałem (i kilka mniej lub bardziej efekciarsko rozwaliłem ucząc się latania nimi) i to nie są mostrualne koszty.
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Re: FP z góry

Postprzez grisha0 » 02 Lis 2013, 08:48

najwiekszy problem to umiejetnosci i odpowiedzialnosc... bo latanie kolo lub nad ludzmi i mozliwosc poorania ich smigielkami nie jest fajna
Awatar użytkownika
grisha0
Członek RB
 
Posty: 967
Rejestracja: 26 Paź 2010, 22:32

Re: FP z góry

Postprzez Nath » 03 Lis 2013, 17:20

To jest, panie dzieju, inna sprawa. Co do przesyłania obrazu to może raspberry pi?
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Re: FP z góry

Postprzez kurcjusz » 24 Mar 2014, 22:16

Dzień dobry.
Męczę ten temat od tygodnia. Przeczytałem kilkadziesiąt stron forum FPV oraz sam zacząłem latać właśnie tanim chinczykiem UFO X30. Trafiłem do Was przypadkiem właśnie maglując ten temat i widzę, że nie zauważyliście najważniejszego. Takie tanie coptery latają 8-12 min góra! Z balastem typu kamerka, transmiter live 8 min będzie rekordem Guinessa (przy założeniu w miarę stabilnego zwisu - a nie nalotów i zasuwania w różne strony). Ale nawet jeśli będzie latał 20 min to padną mu silniki - całkowicie do wymiany. I tu się otwiera druga sprawa. Na pewno nie jest to jednorazowy wydatek - zapomnijcie. Ciągle coś się dzieje, lub chce się czegoś :)
Nie wiem czy 8 min was zadowala. Oczywiście można wziąc w kieszeń 10 akumulatorków, ale wtedy znowu te silniczki padają. Można zacząć upgreadować to, ale wtedy lepiej już kupić profesjonalny sprzęt. Jednak decydując się na taki zakup radzę również dokopterować profesjonalistę :D Tak czy inaczej życzę powodzenia i zarejestrowałem się jedynie by posłużyć dobrą radą. Jak by co można pisać na maila kurcjusz@o2.pl, ino z sensownym tytułem tematu cobym przez pomyłkę nie uznał za spam :D
Pozdrawiam.
kurcjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 Mar 2014, 22:04

Re: FP z góry

Postprzez Nath » 24 Mar 2014, 22:28

Kwestia wielkości drona. Moja, do tej pory rekordowa konstrukcja, spokojnie śmigała w powietrzu ponad 30 minut, ale to była już dość duża delta. Przyznaję bez bicia, nie miała ona na pokładzie za dużo balastu. Liczę że w tym miesiącu będzie wreszcie nieco $$$ na zbytki, więc zamówię chyba Mobiusa (bo wolałbym cudzego nie rozwalić), zbuduję ze szrotów jakiś model i się zobaczy.
Used to love some beauty queen
Now I love my MK18.

Ash nazg durbatulûk.
Awatar użytkownika
Nath
 
Posty: 1076
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:35
Miejscowość: Warszawa
Drużyna: Emeryci i renciści

Poprzednia

Wróć do Fotki i filmiki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości